PREZENTACJA KSIĄŻKI ZNANEGO PISARZA UKRAIŃSKIEGO - BOGDANA KOŁOMUJCZUKA - HOTEL "WIELKIE PRUSY"
Pierwszego dnia festiwalu, 9 maja, zaraz po prelekcjach filmowych Pokaz dokumentu "Malewicz" - Ukraińska Wiosna XII, odbędzie się spotkanie z Bohdanem Kołomijczukiem, lwowskim pisarzem, autorem powieści historycznych oraz kryminalnych.
➡Pisarz od 2016 roku związany jest z Poznaniem i jako pierwszy współczesny autor zaczął wprowadzać w swej twórczości wątki związane z naszym miastem.

Na tegorocznej Ukraińskiej Wiośnie Bohdan Kołomijczuk zaprezentuje swą najnowszą powieść „Hotel Wielkie Prusy".

-> O książce: Hotel „Wielkie Prusy" to nowa, pełna karkołomnych przygód i szpiegowskich tajemnic, powieść detektywistyczna Bogdana Kołomijczuka. Rok 1905, Adam Wistowych – jeden z najlepszych śledczych, a zarazem lwowski komisarz, pnie się po kolejnych szczeblach kariery. Aby pomóc młodszemu koledze, adiunktowi Samkowskiemu, komisarz bierze teoretycznie łatwą sprawę. Okazuje się jednak, że wątki z nią związane wykraczają daleko poza granicę Lwowa, a nawet poza granicę imperium. Śledztwo doprowadza Wistowycza do Poznania, gdzie kilku wpływowych urzędników i przedsiębiorców łączy swe siły z mafią, aby przeciwstawić się wspólnemu wrogowi – rosyjskim szpiegom. Nagle członkowie tego syndykatu zaczynają ginąć w dosyć okrutnych okolicznościach… W całym tym chaosie niespodziewanie pojawia się była żona Wistowycza, berlińska aktorka – Anna Kalisz. Komisarz stanie oko w oko z najniebezpieczniejszą sprawą w swoim życiu.


-> GDZIE: Centrum Kultury Zamek, Scena Nowa
⏰ GODZ. 19:30
-> 9 maja, czwartek
Made on
Tilda