Wolność codziennością. Premiera klipu zespołu DAGADANA i Aleny Kadanovej

PREMIERA
KIEDY: 21.12

TEASER klipu
KIEDY: 19.12

GDZIE: Premiera klipu odbędzie się na PROFILU FB FESTIWALU, kanale YouTube oraz profilu FB zespołu DAGADANA

GODZ: 10:00
WYDARZENIE NA FB: LINK


Możliwość składania życzeń zawsze dostarcza nam wielu emocji. Czasem jest to okazja do wypowiedzenia najszczerszych i najintymniejszych słów. Nierzadko to moment wzruszeń. Ta piękna i szczęśliwie wciąż obecna tradycja, pozwala nam wierzyć w sprawczą moc słowa. Chcemy wierzyć, że wolność stanie się codziennością. Naszą wspólną. Domową, lokalną i globalną. Tego też
życzymy Ukrainkom i Ukraińcom, sobie — Polkom i Polakom, ale dziś
szczególnie Białorusinkom i Białorusinom, za których w tej edycji
Ukraińskiej Wiosny mocno ściskamy kciuki.

Premierowa piosenka polsko-ukraińskiej grupy Dagadana i białoruskiej piosenkarki Aleny Kadanovej, która powstała specjalnie na zamówienie Ukraińskiej Wiosny, to utwór życzeniowy, nawiązujący do tradycji Ukrainy, Białorusi i wschodniej Polski. Artyści liczą na to, że będzie on pretekstem do powiedzenia innym dobrego słowa. Że jej melodia będzie słuchaczom towarzyszyć w okołoświątecznym czasie, tłumiąc „fałszywe dźwięki codzienności".

Życzymy Wam, aby ten utwór nucony po cichutku, dodawał blasku zwyczajnym dniom, a w razie potrzeby stał się skuteczną odtrutką, właśnie teraz, właśnie w tych czasach, które wręcz wymagają od nas umiejętności sięgania w najgłębiej ukryte w nas zakątki czułości i wrażliwości. Ślijcie te dźwięki wraz ze swoimi dobrymi słowami w świat. A dobro wróci!

Wykonanie:

Dagadana w składzie: Dagmara Gregorowicz (wokal, elektronika), Dana Vynnycka (wokal, fortepian), Mikołaj Pospieszalski (kontrabas, bas, syntezatory, skrzypce), Bartosz Mikołaj Nazaruk (perkusja) oraz Alena Kadanova (wokal)

Produkcja teledysku: KosmoMedia


Made on
Tilda